Kia K7 — це той рідкий випадок, коли бізнес-седан у корейській комплектації виглядає як S-Class, а коштує як європейська Audi A4. Особливо після фейсліфту 2019 року (офіційна назва — K7 Premier), який фактично замінив «дідусеву» дорестову версію на сучасне авто з цифровою приладовою і LED-«зигзагом» у передній оптиці. Розберемо, чим 2020 Premier відрізняється від 2018 pre-facelift, які там двигуни і чи справді варто переплатити за фейсліфт.
Чому саме Kia K7
У ієрархії корейського Kia — це бізнес-клас між K5 і K9 (флагман). За кордоном K7 продавався як Kia Cadenza. Це «дорослий» повнорозмірний седан для тих, кому K5 замалий, але Genesis дорого. За розмірами (довжина 4995 мм) — прямий конкурент Toyota Avalon, Hyundai Grandeur, Nissan Maxima.
У Кореї K7 масова модель — на аукціонах завжди сотні лотів різних років і двигунів. Плюс — це найпоширеніший вибір таксі-фліту у Кореї (особливо LPI-версія на газу), тому багато свіжих авто з добре відомою історією обслуговування.
Покоління YG і фейсліфт 2019
Друге покоління Kia K7 (заводський індекс YG) вийшло у 2016 році. У середині 2019 отримало серйозний фейсліфт, який Kia офіційно назвала «K7 Premier» (внутрішній індекс YG PE). Це не просто оновлений бампер — це фактично інше авто:
- Абсолютно нова передня частина з фірмовою решіткою «tiger nose» на всю ширину
- LED-фари з характерним «Z-shape» денним ходовим огнем
- Оновлений задній бампер з горизонтальною LED-стрічкою на всю ширину
- Салон з цифровою приладовою 12.3″ (у топових комплектаціях)
- Оновлене мультимедіа UVO з CarPlay/Android Auto бездротово
- Kia Highway Driving Assist (HDA) — напівавтопілот
- Нові двигуни лінійки Smartstream (2.5 GDI замість 2.4)
- Дизель 2.2 CRDi зняли з виробництва (у 2019 через Євро-6d)
- З 2021 року модель K7 повністю замінено на новий K8 (окрема генерація KL3)
Тобто на аукціонах зараз актуальні: - 2016–2019 — pre-facelift YG (наш «2018») - 2019–2021 — facelift YG PE (наш «2020»)
2018 vs 2020 — що змінилось
| Параметр | K7 2018 (YG) | K7 2020 (YG Premier) |
|---|---|---|
| Дизайн передньої частини | Класична решітка, галогенні або LED-фари базові | Широка «tiger nose» на весь бампер, LED «Z-shape» DRL |
| Задня оптика | Розділені стопи | LED-стрічка на всю ширину |
| Приладова панель | Аналогова + невеликий екран | Повна цифрова 12.3″ (Prestige+) |
| Мультимедіа | 8″ або 12.3″ (топ) | 12.3″ + бездротовий CarPlay/Android Auto |
| Асистенти водія | Базовий пакет | HDA (напівавтопілот на трасі), BSD, RCTA, SVM |
| Атмосферний бензин | 2.4 GDI (190 к.с.) | 2.5 GDI Smartstream (198 к.с., економніший) |
| V6 бензин | 3.0 GDI (266 к.с.), 3.3 GDI (290 к.с.) | Ті самі 3.0 і 3.3 (без змін) |
| Дизель | 2.2 CRDi (202 к.с.) — доступний | Був до травня 2020, потім знято |
| LPG (газ) — тільки V6 | 3.0 LPI (235 к.с.) — VIP-таксі | 3.0 LPI (235 к.с.) — VIP-таксі, модернізовано |
| Гібрид | 2.4 Hybrid (194 к.с. system) | 2.4 Hybrid — те саме, оновлено батарею |
Головна відмінність, якщо коротко: 2020-й виглядає на 5 років сучасніше, має розкішнішу цифрову приладову, HDA-автопілот, оновлений Smartstream 2.5 замість атмо 2.4 — АЛЕ без дизеля (якщо вам треба саме 2.2 CRDi — беріть 2018 pre-facelift).
Двигуни K7 — детальний розбір
2.5 GDI Smartstream (тільки 2020+ facelift)
Новий атмосферний бензиновий двигун серії Smartstream — 198 к.с., 249 Нм. Прийшов на заміну старому 2.4 GDI. Головні переваги:
- ~10% економніший за пальним (~9.5 л/100 км у місті проти 10.5 у 2.4)
- Більш плавна тяга з низів
- Тихіший на низьких обертах
- Довша ланцюг ГРМ і оновлена система впорскування
Це двигун, який ми рекомендуємо для більшості клієнтів на K7 2020+. Оптимум за співвідношенням ціна/динаміка/експлуатація.
2.4 GDI (тільки 2018 pre-facelift)
Старий атмо на 190 к.с., 241 Нм. Надійний, простий, дешевий у обслуговуванні. Мінус: проблема з масложором на пробігах 150+ тис. км (типова хвороба Theta II GDI — Kia робила офіційні відклики, але не всі авто попали під програму).
Наша порада: якщо берете K7 2018 — уважно перевіряйте стан двигуна і історію відкликань VIN. Або одразу орієнтуйтесь на facelift з 2.5 Smartstream (у нього ця проблема виправлена).
3.0 GDI V6 і 3.3 GDI V6 (обидві версії)
Топові атмосферні шестициліндрові: - 3.0 GDI: 266 к.с., 304 Нм - 3.3 GDI: 290 к.с., 348 Нм
Обидва працюють з класичним 8-ступ. автоматом (не DCT). Ресурс автомата — 300+ тис. км. Витрата в місті ~12-13 л/100 км, на трасі ~7-8 л.
Ці двигуни — для тих, хто хоче преміум-відчуття від їзди. Тиша, плавна тяга, відсутність вібрацій на холостих. Мінус для України — розмитнення 3.3 значно дорожче (він у наступному «стакані» акцизу).
2.2 CRDi (2018 pre-facelift і 2019-початок 2020 у Premier)
Дизель на 202 к.с., 441 Нм. З 8-ступ. класичним автоматом — це, до речі, перша в Кореї передньоприводна 8-АТ, яка з'явилась саме у K7. Розхід 6.5–7 л/100 км у змішаному циклі. Ідеально для тих, хто багато їздить трасою.
Важливо: дизель був доступний і в facelift Premier аж до травня 2020 року — його зняли не через Євро-6d (як багато хто думає), а через різке падіння продажів дизельних седанів у Кореї. Тому:
- Дизельні K7 є як у 2018 pre-facelift, так і у Premier 2019–початок 2020
- На аукціонах цінуються вище за бензинові тієї ж комплектації (~$1500-2500 доплати) — бо альтернативи немає в K7 після 05.2020
- Ресурс двигуна — 400+ тис. км при правильному обслуговуванні
- Головне до чого дивитись: стан DPF-фільтру і AdBlue-система (типова проблема на 80+ тис. км, ремонт $600-1200)
Якщо ви прицільно шукаєте дизельний бізнес-седан з Кореї — K7 з 2.2 CRDi (як 2018, так і 2019-початок 2020 Premier) — один з найкращих варіантів на ринку. Плюс facelift Premier поєднує сучасний дизайн + дизель, чого немає у Grandeur (там взагалі не було 2.2 CRDi в останніх поколіннях).
3.0 LPI V6 (обидві версії) — газ, VIP-таксі і держслужба
У K7 немає 4-циліндрового LPI (як 2.0 LPI у K5 чи Sonata). Kia не робила його для бізнес-класу — вважалось, що 4-циліндровий газовий двигун на важкому седані дав би слабку динаміку. Замість цього K7 отримав унікальний двигун — шестициліндровий газовий Lambda II LPI 3.0 на 235 к.с., 278 Нм. Це двигун саме для преміум-таксі («고급택시»), службових авто держустанов і корпоративних фліту у Кореї. Плавна тяга V6 + економіка LPG-палива — унікальне поєднання, якого немає в європейських авто.
Ключові особливості:
- Заводський V6 з заводським ГБО — балон-«бублик» у ніші запасного колеса, заводські форсунки і ECU, окрема магістраль
- Розхід газу LPG у місті — 11-13 л/100 км (майже як у бензинового 3.0 GDI 12-13 л, але вдвічі дешевше за пальним)
- 6-ступ. класичний автомат (не 8-АТ — на LPI Kia ставила саме 6-АТ, простішу і дешевшу в обслуговуванні). Ресурс коробки — 250+ тис. км
- Ресурс самого двигуна — 300+ тис. км при правильному обслуговуванні
- Розмитнення в Україні — за таблицею УКТЗЕД 8703 для бензину 2.5-3.0 л (для LPG окремих ставок немає), тобто акциз рахується як за V6-бензин
Кому підходить 3.0 LPI: - Тим, хто багато їздить (25 000+ км/рік) і хоче V6-комфорт без бензинових витрат - Таксопарки і корпоративний фліт в Україні — окупність за пальним за 2 роки - Тим, хто любить «дорослу» їзду V6 і готовий обслуговувати газову систему
Мінуси: - Обмежена пропозиція на аукціонах — це нішова модель, лоти рідше ніж бензинові - В Україні дорожче обслуговування газового V6 (форсунки на 6, редуктор потужніший) - Часто це були службові або таксі-авто — треба уважно перевіряти історію - Якщо K7 LPI був у комерційному використанні («영업용» у карточці аукціону) — пробіги завжди великі, але сервіс кращий
Наша рекомендація: якщо готовий заплатити $16-19 тис. під ключ і хочеш V6-комфорт з економією на пальному — це унікальна пропозиція, якої немає ніде окрім Кореї. Але треба бути готовим до нішового обслуговування (не всі СТО в Україні компетентні у заводських LPI-двигунах з V6). Як читати статус «комерційне використання» у листі аукціону — детально в цій статті.
2.4 Hybrid (обидві версії)
Гібридна версія — 194 к.с. сумарно (159 к.с. бензин + 38 к.с. електромотор). Головна цінність — 6-ступ. класичний автомат (не CVT як у Toyota!), тому їздова динаміка приємніша.
Розхід у змішаному циклі — ~5.5 л/100 км (у місті ближче до 5, на трасі ~6). Це удвічі економніше за 2.5 GDI бензиновий.
Наша порада по гібриду: - Обмежуємо вибір до 120 тис. км пробігу — після цього ризик заміни батареї зростає - Оригінальна батарея коштує ~$3-4 тис. у Кореї, у нас ~$4-5 тис - Для 2020 Premier — оновлена батарея з ~10-15% більшою ємністю - Ідеально для міської їзди (тихий, миттєва тяга з нуля)
Комплектації K7 у Кореї
Стандартна лінійка від бюджетної до топової:
- Trendy — базова: тканинні сидіння, звичайне мультимедіа. Рідкість на аукціонах.
- Prestige — «розумний старт»: шкіра, підігріви, цифрова приладова (у 2020+), базовий SmartSense.
- Noblesse — оптимум ціна/оснащення. Найпоширеніший вибір: панорама, вентиляція сидінь, електропривід усіх сидінь, повний ADAS.
- Signature — топ: шкіра nappa, преміальне аудіо Krell (у 2020) або JBL (у 2018), HUD, автопаркування, ambient lighting з 64 кольорами.
Для більшості клієнтів оптимум — Noblesse або Signature. Різниця в ціні пригону між ними — $1500-2500.
Скільки коштує K7 під ключ у Києві
Орієнтовні ціни на серпень 2026 (пробіг 60-90 тис. км, комплектація Noblesse):
K7 2018 (pre-facelift YG): - 2.4 GDI бензин — $12 000 – 14 500 - 2.2 CRDi дизель — $14 000 – 17 000 (найдорожча — дизеля вже немає в нових) - 3.0 LPI V6 газ — $13 500 – 16 500 (VIP-таксі, обмежена пропозиція) - 2.4 Hybrid — $13 000 – 15 500 - 3.0 GDI V6 — $14 500 – 17 500 - 3.3 GDI V6 — $16 000 – 19 500
K7 2020 (facelift YG Premier): - 2.5 GDI Smartstream бензин — $16 000 – 19 000 - 3.0 LPI V6 газ — $16 500 – 19 500 (VIP-таксі, свіжі) - 2.4 Hybrid — $17 500 – 20 500 - 3.0 GDI V6 — $19 000 – 22 500 - 3.3 GDI V6 — $21 000 – 25 000
Різниця між 2018 і 2020 у середньому — $3-5 тис. За ці гроші отримуєте суттєво сучасніший дизайн, HDA-автопілот, цифрову приладову і Smartstream-двигун.
Точну суму для конкретного лота — у нашому калькуляторі на головній.
Що обирати: 2018 чи 2020?
Беріть K7 2020 Premier, якщо: - Бюджет $18-22 тис. без проблем - Хочете сучасний вигляд і LED-«зигзаги» у оптиці - Важливий цифровий кокпіт і напівавтопілот HDA - Бере на 5+ років — 2020 «старіє» повільніше візуально - Двигун 2.5 Smartstream або гібрид
Беріть K7 2018 pre-facelift, якщо: - Бюджет $12-15 тис. і хочете максимум за ці гроші - Хочете саме дизель 2.2 CRDi — у 2020+ його вже немає - Не критичний найновіший дизайн - Плануєте активну експлуатацію (LPI, ремонт дешевший ніж на 2020)
На що дивитись при виборі K7 на аукціоні
- Оцінка не нижче 4.0 — як читати оцінку
- Для 2.4 GDI (2018) — обов'язково перевірка на масложор і історія відкликань Theta II по VIN
- Для дизеля 2.2 CRDi — стан DPF, стан AdBlue-датчиків, дата останньої заміни фільтра
- Для гібрида — обмеження до 120 тис. км
- Для LPI (газ) — чи не було у комерційному використанні («영업용»), стан балону, дата поверки
- Панорамний дах (Signature) — типовий винуватець течі на пробігах 5+ років
Альтернативи K7
- Kia K5 — менший (D-клас замість E), дешевший, теж є на газу
- Hyundai Sonata DN8 — прямий конкурент, менший ніж K7
- Hyundai Grandeur — прямий брат K7 (та ж платформа), дещо консервативніший дизайн
- Genesis G80 — крок в бізнес-клас, коштує +$8-15 тис. під ключ
- Kia K8 (2021+) — новий флагман замість K7, зовсім інший дизайн
Хочете підібрати конкретний K7 з Кореї — напишіть нам, ми відкриємо аукціон разом і покажемо реальні лоти з розшифровкою «під ключ».